Nasz sklep używa plików cookie's zapisywanych w pamięci Twojej przeglądarki. Więcej informacji w zakładce Informacja o plikach Cookies

Pozbawiona szczęśliwości

Pozbawiona szczęśliwości

Historia Helen Schucman i spisywania Kursu cudów

"To jest kurs cudów. Notuj, proszę."

Tymi słowami w październiku 1965 roku rozpoczęło się dyktowanie Kursu cudów. Przez kolejne 7 lat dr Helen Schucman - psycholog kliniczny z Nowego Jorku - spisywała pod dyktando Jezusa trzyczęściowy dokument, będący jednym z najważniejszych duchowych posłań. Pozbawiona szczęśliwości jest historią tego dyktowania, osadzoną w kontekście trwających całe życie Helen poszukiwań Boga i konfliktu między jej duchową Jaźnią a ego. Oto, co dr Kenneth Wapnick - autor niniejszej książki - pisze o tym konflikcie:

(...) konflikt między dwiema częściami jaźni Helen – chcącą wrócić do Boga i lękającą się takiego powrotu – jest dominującym tematem życia każdego człowieka (...) to konflikt symbolizujący oba aspekty osobowości Helen i odzwierciedlający tę samą ambiwalencję, jaką wszyscy wyrażamy względem Boga i postaci Jezusa (...). Zatem, pisząc kronikę narastania tego osobistego konfliktu po jego ostateczne rozwiązanie, piszę po trosze historię każdego z nas.


Znając Helen blisko i współpracując z nią przez osiem ostatnich lat jej życia, Kenneth szczegółowo relacjonuje proces spisywania przez nią Kursu cudów, jej relację z Jezusem i Williamem Thetfordem – jej szefem, kolegą i przyjacielem, pomagającym spisać ten dokument. W książce zamieszczono również obszerne fragmenty wspomnień Helen, opisy jej snów, wizji, listów, "wiadomości specjalnych" oraz otrzymywanych od Jezusa komentarzy dodatkowych, stanowiących integralną część dyktowanego zwłaszcza na początku materiału, które dotychczas nie ukazały się drukiem.


Lektura Pozbawionej szczęśliwości ułatwia zrozumienie Kursu cudów, ukazując jego unikalny charakter a zarazem wymogi, jakie trzeba spełnić, by osiągnąć jego cel. Doświadczenia jego pierwszych studentów – Helen i Billa, którym został on przekazany - są w tym względzie wielce pomocne.


dr Kenneth Wapnick

POZBAWIONA SZCZĘŚLIWOŚCI. Historia Helen Schucman

i spisywania Kursu cudów

przełożył: Cezary E. Urbański

ISBN 978-83-924823-8-3

format 143x205 mm (A5),

590 str., oprawa klejona

Napisz opinię

Zaloguj się lub Załóż konto.
  • Kod produktu: 180121193703
  • Dostępność: W magazynie
  • 79.80 zł