Nasz sklep używa plików cookie's zapisywanych w pamięci Twojej przeglądarki. Więcej informacji w zakładce Informacja o plikach Cookies

Zajęcia zaoczne Wydawnictwa i Akademii Kursu cudów rok 2018

Zajęcia zaoczne Wydawnictwa i Akademii Kursu cudów rok 2018

Tłum: Będziesz widzieć cuda [czynione] twoimi rękoma przeze mnie. Powinnaś zaczynać każdy dzień modlitwą "Pomóż mi wykonywać jakiekolwiek cuda, jakich dziś chcesz ode mnie."


Informacje ogólne

Celem publikacji i zajęć prowadzonych przez Wydawnictwo i Akademię "Kursu cudów" jest ułatwienie zrozumienia i stosowania potęgi nauk zawartych w tym niezwykłym materiale. W Pozbawionej szczęśliwości - Historii Helen Schucman i spisywania "Kursu cudów" czytamy:

(...) Helen zawsze twierdziła, że Kurs cudów był dla bardzo niewielu, tych wspominanych już "pięciu czy sześciu osób". Bez względu na liczbę, jaką Helen miała na myśli, ja zawsze też byłem zdania, że ta ścieżka z pewnością nie jest dla mas (...). Dla nas bezspornym był fakt, że wielkość systemu myślowego wykładanego w Kursie cudów wyklucza możliwość jego akceptacji w całości przez przeciętnego odbiorcę. Jednym z kilku specyficznych zaleceń przekazanych Helen przez Jezusa odnośnie Kursu cudów było to, że jego trzy księgi – Tekst, Ćwiczenia dla studentów i Podręcznik dla nauczycieli – nigdy nie powinny być sprzedawane osobno czy w jakikolwiek sposób skracane. Zatem dla nas było oczywiste, że bez względu na to, co świat będzie czynił z tymi trzema księgami, oficjalnie forma Kursu cudów nie powinna być zmieniana a jego przesłanie nie powinno być "rozmieniane na drobne". (...)
(...) mimo lęku Helen przed stosowaniem nauk Kursu w swoim życiu, jej ego cechowała mała tolerancja tych, którzy w swej hipokryzji twierdzili, że zrozumieli i opanowali po mistrzowsku jego głębokie nauki jak też tych, którzy prezentowali je w sposób powierzchowny. Mówiąc, że Kurs jest dla niewielu – o czym była już mowa – Helen miała na myśli, że tylko nieliczni będą rzeczywiście gotowi zrozumieć je i z powodzeniem stosować na co dzień, bo Helen dobrze wiedziała, jakim wyzwaniem dla świata będzie ten trudny materiał. Dla niej było zrozumiałe, że przerażone ego będzie starało się zapobiec akceptacji radykalnego przebaczenia i prawdy, nauczanych przez autora Kursu. Dlatego bardzo ją bolało, gdy wkrótce po jego opublikowaniu już była świadkiem wypaczania jego nauk. (...)
(...) Helen umiała przejrzeć na wylot tych studentów i stawali się oni obiektami jej szyderstw i gniewu, choć nigdy nie mówiła im tego w twarz, o ile ich osobiście nie znała. Jej pogląd, że Kurs cudów jest dla "pięciu lub sześciu osób" ukształtował się – w przenośni o ile nie dosłownie – z jej wewnętrznej znajomości jego głębi i źródła. 
Aby "przesłanie Kursu cudów nie było rozmieniane na drobne" czy wypaczane, przełożyłem na język polski szereg książek napisanych przez wybitnego znawcę tego dokumentu - dr Kennetha Wapnicka. Książki te służyły za podstawę prowadzonych przeze mnie od 7 lat zajęć. Ponieważ dotychczas omówiliśmy wszystkie podstawowe zagadnienia i zapoznaliśmy się z historią spisywania Kursu cudów, mamy odpowiednią perspektywę, by sięgnąć do nieco trudniejszego materiału, jakim jest tekst źródłowy (nazywany ur-tekstem). Zawarte w nim informacje jeszcze bardziej uwierzytelnią ten niezwykły dokument oraz pogłębią nasze rozumienie specyficznych zagadnień.

Na zajęciach w bieżącym semestrze kontynuujemy pracę nad materiałami źródłowymi Tekstu "Kursu cudów". Jest to przekład tzw. urtekstu – maszynopisu źródłowego, uzupełniony materiałami z odręcznych notatek Helen. Dzięki temu materiały zawierają wszystko, co zostało podyktowane Helen przez Jezusa, bez skrótów i innych ingerencji redakcyjnych. Materiał zawiera treści, które nie zostały zamieszczone w oficjalnym wydaniu, zawierające niezwykle ciekawe informacje, które niektórym studentom mogą ułatwić zrozumienie i praktykowanie nauk Kursu.


W ramach zajęć uczestnicy otrzymują co miesiąc około 50 stron przekładu tekstu źródłowego wraz z moim krótkim komentarzem bądź wprowadzeniem. Przewidywany termin zakończenia zajęć - październik 2018.

Napisz opinię

Zaloguj się lub Załóż konto.
  • Kod produktu: 180201220808
  • Dostępność: W magazynie
  • 50.00 zł